Konkurs-BEZPIECZNE DROGI | |

Ostatnia szansa na wygraną

Do końca Konkursu pozostały dwa tygodnie!

Już tylko do końca grudnia organizatorzy programu „ORLEN. Bezpieczne drogi” przyjmować będą zgłoszenia do Konkursu Inicjatyw. Obecnie zgłoszono już ponad 170 akcji na rzecz bezpieczeństwa drogowego, prowadzonych na terenie całej Polski. Rywalizacja jest bardzo gorąca, bo do wygrania są nagrody o łącznej wartości 500 tys. złotych.

Jeśli w Twoja firma, szkoła, przedszkole czy organizacja prowadzi akcję na rzecz bezpieczeństwa na drogach, już dziś zgłoś ją do Konkursu Inicjatyw. Wypełnij krótki formularz, dostępny na stroniewww.orlenbezpiecznedrogi.pl i walcz o nagrody! Dodatkowo każdy, kto zgłosi się do Konkursu otrzyma pakiet powitalny złożony z materiałów promujących bezpieczeństwo, m.in. gadżetów odblaskowych.

Każdy ma szansę

Formuła Konkursu Inicjatyw pozwala kapitule nagrodzić te akcje, które najbardziej potrzebują wsparcia, które działają najsprawniej i które dobrze wykorzystają dane im nowe możliwości. Organizatorzy programu podkreślają, że każde działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach jest ważne. Dlatego doceniane są akcje ogólnopolskie, ale i również nagradzane są te mniejsze – wojewódzkie i lokalne Pieniądze, które otrzymają laureaci Konkursu, w myśl regulaminu, zostaną wydane na dalsze działania w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oficjalne wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Konkursu odbędzie podczas Gali Bezpieczeństwa, organizowanej w lutym 2008 roku w Zamku Królewskim w Warszawie. Na zwycięzców oprócz nagród finansowych o łącznej puli 500 tys. złotych czekają statuetki „Złote Tarcze Bezpieczeństwa”.

Jeśli nie wiesz jak stworzyć akcję na rzecz bezpieczeństwa, by była ona efektywna, skorzystaj z kilku cennych wskazówek umieszczonych na stronie internetowej programu. W zakładce „Konkurs Inicjatyw” dostępny jest poradnik „ABC nowych inicjatyw”, który radzi jak zorganizować, a potem przeprowadzić akcję, by przyniosła ona oczekiwany rezultat.

Dla internautów

Jeśli sam nie organizujesz akcji na rzecz bezpieczeństwa zagłosuj na najlepszą inicjatywę. Wykaz akcji znajduje się na stronie internetowejwww.orlenbezpiecznedrogi.pl. Co setny internauta, który potwierdzi swój udział w konkursie, otrzyma od organizatorów specjalny pakiet powitalny. Oprócz tego na stronie programu dostępne są m.in. filmy „Eksperyment Życie” z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, porady mistrza kierownicy, deklaracja i test bezpiecznego kierowcy oraz forum dla internautów.

Organizatorami programu „ORLEN. Bezpieczne drogi” są PKN Orlen i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”. Więcej o akcji oraz regulamin Konkursu Inicjatyw dostępne są na stronie www.orlenbezpiecznedrogi.pl.

Więcej informacji:

Fundacja „Kierowca Bezpieczny”