Debata Ekspercka – wnioski i postulowane rozwiązania






Sprawozdanie z Konwentu














Fotorelacja










































Listy poparcia
































Współorganizatorzy konwentu

sektor obywatelski: Ogólnopolska Fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP

sektor publiczny: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

sektor kultury: Agencja Artystyczna Laury Łącz “Laura”

sektor nauki: Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego

sektor nauki: Instytut Badań nad Innowacjami i Przedsiębiorczością

sektor gospodarczy: Klub Integracji Europejskiej z siedzibą w Warszawie

sektor gospodarczy: GRUPA ARCHE

obsługę prawną wydarzenia poprowadzi: Kancelaria Adwokacka Katarzyna Gorgol
Artyści na Gali 2021

Część artystyczną uroczystej Gali Konwentu poprowadzi znana i lubiana polska aktorka Laura Łącz

Polskie Duo Skrzypcowe – Monika i Ryszard Osmolińscy – Polskie Duo Skrzypcowe powstało w Neapolu w 1980 r. i prowadzi artystyczną działalność koncertową w kraju i zagranicą propagując muzykę polską. Zespół jest laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech w Stresie i Trapani.

Siostry Szydłowskie – śpiewające w drużynie Urszuli Dudziak siostry Elżbieta, Jolanta i Krystyna, w 2019 roku głosami widzów, wygrały pierwszą edycję programu telewizyjnego TVP2 „The Voice Senior”

Małgorzata Kozłowska – wielokrotna zwyciężczyni konkursów i festiwali tanecznych w całej Polsce, ośmiokrotna medalista (w tym złota) aerobiku sportowego.

Piotr Ciepał – jako modelki w pokazie mody kreacji projektanta mody Piotra Ciepały zobaczymy gwiazdy polskiej sceny i ekranu.
Harmonogram Konwentu 2021



Zapowiedź konwentu






Centrum Szkolenia Policji w Legionowie


Krok po kroku do celu
Organizowane od 2019 roku Konwenty pt.: “Współpraca międzysektorowa I innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego” są podsumowaniem całorocznej pracy w ramach Ogólnopolskiego Programu “Bądź bezpieczny na drodze”. Przedsięwzięcie posiada ponad 150 patronatów honorowych najważniejszych urzędów administracji rządowej i samorządowej, uczelni wyższych, instytucji i organizacji BRD oraz patronaty medialne największych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce (w tym TVP i Polskiego Radia SA).Zalecenia i rekomendacje pokonwentowe przesyłane są do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów skąd dalej rozdysponowane zostają do poszczególnych Ministerstw. „Przekazane postulaty i rekomendacje, służą programowaniu rządowych kierunków działań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce” – to słowa Ministra Infrastruktury, który pismem z dnia z dnia 29 stycznia 2021 roku przesłał do Fundacji swoje podziękowania.



Zaangażowanie i współpraca przynoszą pierwsze rezultaty. Poczynione zostały już pierwsze prace legislacyjne, w ramach których zmiany w prawie dotyczącym bezpieczeństwa drogowego niebawem wchodzą w życie. Wiele z rekomendowanych przez uczestników Konwentu postulatów, wykorzystanych zostało w opracowaniu projektu Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2021-2030. Kilka konwentowych pomysłów innowacyjnych znajduje już swoje zastosowanie w praktyce. Z budżetem 2,5 miliarda złotych na lata 2021-2024, rząd przyjął “Program Bezpiecznych Dróg”, który zakłada m.in. przebudowę skrzyżowań, dróg krajowych i oświetlenia. Utworzona również zostanie „Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Transportu” – komórka centralnego szczebla koordynująca działania urzędów i instytucji wszystkich środowisk BRD.Żywimy ogromną nadzieję, że nasze przedsięwzięcie, które uzyskało tak duże zainteresowanie społeczeństwa ze znaczącym poparciem decydentów, stanie się prawdziwą „rewolucją”, a planowana interwencja osiągnie trwałe, pozytywne rezultaty.
