dominika budnicka

Podopieczny: Dominika Budnicka

Data dodania: Piątek , 19.04.2024

służące do rozliczeń darowizn na leczenie i rehabilitację Dominiki Budnickiej

W skutek feralnego zbiegu okoliczności i zdarzeń, mając zaledwie 19 lat, Dominika została ciężko ranna w wypadku samochodowym, w którym uczestniczyła jako pasażerka. Bardzo poważne obrażenia ciała utrzymywały Ją w stanie śpiączki około ośmiu tygodni. Wybudziła się w stanie neurologicznym określanym jako "przytomna bez kontaktu logicznego" i silną tetraplegią spastyczną.

Dzięki ogromnej miłości jaką darzą Dominikę najbliżsi i niejednokrotnych wyrzeczeń z Ich strony, obecnie już, Ta zawsze pełna radości dziewczyna, rozumie co się w około niej dzieje, poznaje znajomych i znów uśmiecha się gdy dzieje się coś zabawnego, a także denerwuje się i cierpi gdy boli. Jednak nie może mówić, pisać, potakiwać czy wskazywać rękami. Proces rehabilitacyjny przebiega powoli, aczkolwiek z ciągłym postępem. Niedawno zaczęła "gaworzyć" , co jest pierwszym znakiem wg. neurologopedy do modulacji aparatu mowy.

W chwili obecnej jedyną szansą powrotu Dominiki do samodzielnego funkcjonowania jest wzmożona rehabilitacja i ciągła fachowa stymulacja pracy mózgu. Bez tego wszelakie szanse na normalną egzystencje, spadają nieomal do zera. Jednakże to ogromne nakłady finansowe, które niestety, ale nie są w stanie zapewnić rodzina i przyjaciele.

czytaj więcej: http://www.pomocdladominiki.com.pl/

Dokonana darowizna podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania!!!