Joanna Cisek

Podopieczny: Joanna Cisek

Data dodania: Piątek , 26.04.2024

służące do rozliczeń darowizn na leczenie i rehabilitację Joanny Cisek

Jako 13-letnie dziecko w 1989 roku Joasia została bardzo dotkliwie potrącona przez jadący samochód. Dochodzenie w zaistniałym wypadku drogowym zostało umorzone, a następstwa odniesionych obrażeń ciała pokrzywdzonej dziewczynki, spowodowały iż stała się Ona osobą niepełnosprawną, całkowicie uzależnioną od osób trzecich. Wieloletnie wzmagania po urazie czaszkowo-mózgowym ze stłuczeniem mózgu i pnia mózgu, niedowładem piramidowym czterokończynowym, afazją motoryczną i wieloma innymi dodatkowymi infekcjami całego organizmu ofiary, pomogły na tyle iż dziś Joasia już jako dorosła kobieta, osiągnęła w miarę stabilną egzystencję lecz nadal wymagającą stałej opieki i pomocy innej osoby, a brak utrzymania równowagi ciała i schorzenie narządu mowy, zmusza do dalszego korzystania z usług specjalistycznych ośrodków leczniczo-rehabilitacyjnych. Obecnie opłata za 14-dniowy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym dla chorej wraz z opiekunem, kształtuje się na poziomie      3 500,-zł. plus, co przewyższa całkowity miesięczny dochód całej rodziny Joasi.

Dokonana darowizna podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania!!!