Arkadiusz Wiechetek

Podopieczny: Arkadiusz Wiechetek

Data dodania: Sobota , 20.04.2024

służące do rozliczeń darowizn na leczenie i rehabilitację
Arkadiusza Wiechetek

17 czerwca 2006 roku Arkadiusz cudem przeżył konfrontację z pociągiem. Podczas przechodzenia przez torowisko nadjeżdżający pociąg uderzył Go w prawą stopę, a następnie przewrócił. Chłopak uderzając głową w betonową płytę mostu doznał stłuczenia głowy z obustronnymi krwiakami podtwardówkowymi, stłuczenia mózgu , złamania kości potylicznej. Nadto celem ratowania życia amputowano  mu palce prawej stopy. Zaburzenia funkcji poznawczych i niedowład spastyczny czterokończynowy spowodowały jego trwałe kalectwo.  Przed wypadkiem Arkadiusz przygotowywał się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Wypadek jednak pokrzyżował te plany. Dziś  jest już w miarę samodzielny. Chodzi, ale nadal pozostaje ze znaczną niepełnosprawnością i koniecznością pomocy ze strony innych osób. Doskwierają mu zaburzenia mowy i niedowład kończyn, co jeszcze kwalifikuje Go do długotrwałej  i kosztownej rehabilitacji.

Dokonana darowizna podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania!!!