Anita Stawińska

Podopieczny: Anita Stawińska

Data dodania: Piątek , 19.04.2024

służące do rozliczeń darowizn na leczenie i rehabilitację

Anity Stawińskiej

W Wigilię Bożego Narodzenia 1993 roku, Anita przeżyła tragedię. Jako pasażerka samochodu, który z powodu niesprzyjających warunków drogowych wpadł poślizg i uderzył w drzewo, doznała bardzo ciężkich obrażeń ciała. Rozległy uraz czaszkowo-mózgowy ze stłuczeniem i rozerwaniem tkanki mózgowej, stłuczenie lewej okolicy ciemieniowo-skroniowej oraz inne złamania kości, stłuczenia oraz odniesione rany, przyczyniły się do życia w całkowitym uzależnieniu od pomocy osób trzecich.

Od dnia wypadku do chwili obecnej Anita stale leży, nie ma świadomości, wymaga stałej rehabilitacji oraz 24-godzinnej opieki swojej matki, która także choruje i ma orzeczoną niepełnosprawność. Otrzymywane renty inwalidzkie obu kobiet wystarczają zaledwie na skromną egzystencję, a wydatki na konieczne leczenie, wykup lekarstw, zakup środków higienicznych oraz wymaganą rehabilitację są możliwe tylko dzięki przyznanym, niewielkim zapomogom z Opieki Społecznej.

Dokonana darowizna podlega odliczeniu od podstawy opodatkowania!!!