Maksym Czyżewski

Data dodania: Czwartek , 28.03.2024

18 8430 0009 2002 0005 1347 0224
służące do rozliczeń darowizn na leczenie i rehabilitację Maksyma Czyżewskiego

"Nazywam się Maks Czyżewski, mam 28 lat, jestem pilotem śmigłowcowym. Lotnictwo to moja wielka pasja. We wrześniu 2017 roku cudem przeżyłem katastrofę śmigłowca podczas patrolu linii energetycznych na północy Szwecji. Doznałem rozległych i ciężkich obrażeń; wybuchowego złamania kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, pęknięcia czaszki, krwotoków wewnętrznych, obrażeń płuc, złamania kości uda i łokcia. Po pierwszych krytycznych tygodniach walki o przeżycie rozpoczęła się mozolna droga powrotu do codzienności. Obecnie staram się odzyskać podstawowe sprawności; zdolność do samodzielnego funkcjonowania i chodzenia. Aktualnie wymagam całodobowej opieki i intensywnej, a tym samym bardzo kosztownej neurorehabilitacji. Jej ciągłość i wysoki stopień wyspecjalizowania są dla mnie szansą na odzyskanie zdrowia w możliwie największym zakresie. Dotąd każdy dzień jest wytężoną walką o obudzenie kolejnych porażonych obszarów. Będę niezwykle wdzięczny za okazaną pomoc."